Odeszła na wieczną służbę…

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku, społeczność Szkoły Podstawowej w Grabanowie pożegnała śp. Annę Zerynger, Patrona naszej szkoły i Sekretarza Koła Okręgu Poleskiego 30 Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Pani Anna wraz z mężem śp. Romualdem Zeryngerem po rozwiązaniu Koła AK Okręgu Bialskiego przekazała szkole na własność sztandar, który z dumą noszą rodzice szkoły podczas ważnych uroczystości szkolnych i państwowych.

Pani Ania na zawsze zostanie w naszej pamięci jako bohaterka, która w czasie wojny walczyła o wolność ojczyzny, a w czasie pokoju nie pozwoliła zapomnieć o żołnierzach AK. Będziemy wspominać wspólne spotkania, żywe lekcje historii oraz cukierki i prezenty, którymi zawsze obdarowywała uczniów naszej szkoły. Z dumą będziemy strzec wartości wyhaftowanych na sztandarze i w sercach żołnierzy Armii Krajowej:  Bóg – Honor – Ojczyzna.

Cześć Jej pamięci! 

Skip to content