„Jeżdżę bezpiecznie, używam kasku”

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się prelekcja pt. „Jeżdżę bezpiecznie, używam kasku”. Spotkanie miało na celu poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o zagrożeniach i ryzyku, które wynika z jazdy na rowerze lub hulajnodze bez kasku. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni, wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Wszyscy przyznali, że kask jest bardzo potrzebny, aby nasze przejażdżki i pasje związane z jednośladami były przyjemne i bezpieczne. Inicjatorką lekcji była Anna Sobiczewska, wychowawczyni klasy „0”. Przypominamy, że od 3 czerwca 2026 roku jazda w kasku będzie obowiązkowa dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż.